Пошук по сайту

Постанови Єпархіальних Соборів

Увага

Ви маєте змогу подати свої пропозиції на Патріарший Собор 2015 року на тему:

"Жива парафія - місце зустрічі з живим Христом"

для цього необхідно надіслати листа за адресою: sobor2015@ukr.net

Зустріч комісії:

«Провід та управління парафією»

3-4.10.2014

година 21.00-00.15

Присутніх 18 осіб

                                    

Соборові постулати:

 

Пропозиції для Собору УГКЦ в Польщі 2014

Провід та управління парафією.

 

Пропозиції Владикам УГКЦ у Польщі

 1. Провести дослідження парафіяльного життя усіх парафій в Польщі, щоб окреслити: чи спільнота парафіяльна розвивається, чи завмирає, чи є можливість для її кращого розвитку.
 2. В парафіяльних радах там де є можливість визначити референтів, необхідних для оживлення парафіяльної діяльності: літургійного, катехитичного, євангелізаційно-місійного, організаційно-господарського, благодійно-харитативного, інформаційно-видавничого.
 3. Покликати капеланів академічного(студентського) душпастирства у більших університетських містах.
 4. Якщо є така потреба і можливість, подбати, щоб парохи мали свій постійний осідок на території парафії для успішної праці священика та кращого управління нею. У разі відсутності помешкання, організувати приміщення для спільних зустрічей парафіян.
 5. У кожній парафії організувати відкриті зустрічі в міру потреб, але не рідше, ніж двічі на рік для обговорення актуальних справ парафії, її релігійного та духовного життя.
 6. Розвинути парафіяльну діяльність серед емігрантів з України, запрошуючи до співпраці  священиків, які розуміють їх потреби та легко нав’язують контакт з ними.
 7. Створювати мирянські парафіяльні спільноти: біблійні гуртки, харитативні, волонтерські, молитовні групи і спільноти.
 8. Створити парафіяльну стратегію праці з молоддю, враховуючи потреби і пропозиції вірних.
 9. Донести до відома вірних інформацію про форми служіння в Церкві: свіщеносців, читців-півців та піддяконів на основі уставу про формування і служіння дияконів та церковнослужителів.
 10. Проводити в Перемисько-Варшавській архиєпархії реколекції для священичих сімей та формаційні зустрічі для священичих родин.
 11. Впровадити обов’язок підвищення кваліфікацій духовенства в сфері духовній, гомілетичній, пасторальній, адміністративній, економічній, управлінській та церковного права.
 12. Покликати новий деканат у центральній Польщі, враховуючи що у Варшаві діє парафія Успіня Пресвятої Богородиці, греко-католицька громада при вул. Доманєвскій, управа провінції оо. Василіян, сс. Василіянок, сс. Служебниць, ведеться душпастирська праця в П’ясечно, а у Любліні діє парафія Різдва Богородиці і навчаються питомці у Духовній Семінарії, а також видно потребу розвинути душпастирство в Замості і Холмі та нав’язати постійнішу співпрацю з неоунійною парафією у Костомолотах.
 13. Окреслити обов’язки та завдання деканів в Перемисько-Варшавській архиєпархії.
 14. Окреслити осиновий план дій усіх комісій, який буде консеквентно і ефективно вводитися у життя парафій.
 15. Перевірити рівень виконання постанов попереднього Собору 2002 року.
 16. Покликати комісію у справах душпастирства родин та подруж.
 17. Створити комісію беатифікації й канонізації святих УГКЦ в Польщі.
 18. Заснувати Духовну Семінарію для Перемисько-Варшавської митрополії:

-        створити і затвердити статут Духовної Семінарії Перемисько-Варшавської митрополії, попередньо узгоджений з римо-католицькою Люблінською архиєпархією,

-        створити програму навчання і формації у Духовній Семінарії, відповідно до потреб парафій враховуючи всю специфіку та особливості(nop. кан. 353), які згідно з парт.

правом УГКЦ, кан. 50, допомогли  б семинаристам набирати досвід в суспільному та харитативному служінні, проповідуванні, катехитичному навчанні, пасторальній діяльності, управлінні.

 1. Звіт про прибутки і видатки за рік (кан. 263) подавати до відома вірних.
 2. Покликати митрополичу прес-службу та призначити відповідального за контакти із мас-медіями.
 3. Визначити обов’язки та напрямки душпастирської діяльності для синкела у справах лемків.
 4. Покликати душпастирську раду в Перемисько-Варшавській архиєпархії згідно зі статутом затвердженим 7 січня 2005 року.
 5. Покликати церковний Суд для Перемисько-Варшавської митрополії.
 6. Покликати митрополичу комісію у справах монашества.
 7. Підтримувати та розвивати сарептянські табори, таворські зустрічи, малі сарепти, спартакіади реколекції, конкурси, фестивалі для дітей та молоді.
 8. Підготовити програму катехизації для дорослих у парафії.
 9. Встановити медаль або іншу форму вирізнення за заслуги для найбільш активних мирян, які несуть поміч парафіяльним спільнотам.
 10. Активізувати діяльність урядово-церковної групи у справах католицької Церкви в Польщі візантійсько-українського обряду.
 11. Реорганізувати структуру УГКЦ в Польщі таким чином, аби уможливити створення Синоду єпископів очоленого митрополитом з осідком у Варшаві.
 12. Покращити обмін інформацією, використовуючи сучасні інтернетові ресурси, з вимогою вміння користуватися священнослужителями електронною поштою.
 13. Прийняти принцип, що єпископ перед тим, як прийняти важливе рішення, повинен порадитися з відповідною дорадчою структурою. Напр. коли рішення стосується екуменізму – з екуменічною радою (з членами ради). Коли літургійних питань – з літургійною комісією. Якщо єпископ не згідний з порадою, повинен це умотивувати на письмі. 
 14. Заснувати дім-установу для священиків-пенсіонерів Перемисько-Варшавської митрополії, використовуючи для цього нерухомості в Перемишлі.
 15. Покликати юриста та бухгалтера у Перемисько-Варшавської митрополії, які служили б фаховою поміччю священнослужителям, монашеству у потребі.
  1. Покликати або визначити у Перемисько-Варшавської митрополії центр психологічної профілактики, віднови і терапії з алкоголізму та інших форм узалежнення.

 

Пропозиції Патріяршому Собору УГКЦ

1. Звернутися до Синоду Єпископів УГКЦ з проханням пошуку споспособів душпастирської допомоги емігрантам з України.

2. Запропонувати Синодові Єпископів УГКЦ опрацювання актуального адресару усіх парафій УГКЦ у світі, з можливістю поміщати його на вебсторінках архиєпархій і єпархій (адреси, мейли, телефони, години богослужінь).

3. Активізувати Синодові Єпископів УГКЦ співпрацю УГКЦ з єпископатом Польщі, за допомогою групи «Про Полонія» з боку Синоду та комісії КЄП, до зв’язків з представниками Греко-католицької церкви  в Україні.

4. Представити Синодові Єпископів УГКЦ пропозицію юридичного статусу та реорганізації структури Греко-католицької Церкви в Польщі.