Пошук по сайту

Постанови Єпархіальних Соборів

Увага

Ви маєте змогу подати свої пропозиції на Патріарший Собор 2015 року на тему:

"Жива парафія - місце зустрічі з живим Христом"

для цього необхідно надіслати листа за адресою: sobor2015@ukr.net

Єпархіальний собор Стрийської єпархії «Парафія – місце зустрічі з живим Христом»27 березня 2014 року, відбувся Єпархіальний собор Стрийської єпархії «Парафія – місце зустрічі з живим Христом», скликаний Преосвященним владикою Тарасом Сеньківим, відповідно до постанови №35 Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви від 03 вересня 2013 року. Головною метою цього собору є пожвавлення життя і діяльності парафіяльних спільнот в сучасних реаліях.

Участь в соборі, який проходив на парафії Всіх святих українського народу м. Стрий, взяло близько 70-ти учасників – представники духовенства Стрийської єпархії, монаших спільнот, що знаходяться на теренах єпархії, та делеговані від кожного деканату миряни.Собор розпочався Молебнем до Пресвятої Богородиці, після якого було зачитано декрет Преосвященного владики Тараса про скликання собору, а відтак Архиєрей звернувся до учасників зі вступним словом.

Далі було представлено чотири доповіді, які стосувалися основних тем собору – катехизації, Літургії та харитативної діяльності: «Сучасні напрямні розвитку парафії» - о. ліц. Богдан Манишин, протосинкел Стрийської єпархії; «Катехизація – основа особистого, родинного, парафіяльного та суспільного життя» - о. мг. Андрій Бінас, голова Катехитичної комісії; «Літургійне життя парафії» - о. ліц. Ігор Головчак, голова Комісії у справах євангелізації; «Харитативна діяльність – служіння Христу» - п. Петро Маковський.

Після доповідей усі присутні мали можливість задати запитання доповідачам, а далі відбувалась праця в групах, де учасники обговорили порушені на синоді теми та в підсумку цього сформулювали резолюцію синоду, рішення якої будуть впроваджуватися в життя на кожній парафії Стрийської єпархії, реалізуючи таким чином Стратегію розвитку УГКЦ на період до 2020 року: «Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом».

Джерело: Прес-служба Стрийської Єпархії