Пошук по сайту

Постанови Єпархіальних Соборів

Увага

Ви маєте змогу подати свої пропозиції на Патріарший Собор 2015 року на тему:

"Жива парафія - місце зустрічі з живим Христом"

для цього необхідно надіслати листа за адресою: sobor2015@ukr.net

Єпархія Пресвятої родини УГКЦ в Лондоні провела перший Єпархіальний собор

2 травня 2015 року в катедральному храмі Пресвятої родини відбувся перший Єпархіальний собор єпархії Пресвятої родини УГКЦ в Лондоні на тему «Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом». Участь у заході взяло 50 делегатів – представників із різних парафій Великобританії: духовенство, монашество та миряни. Були також представники від Білоруської ГКЦ та спільноти святого Івана Золотоустого, повідомляє прес-служба єпархії УГКЦ Пресвятої родини в Лондоні.

 

Єпархіальний собор розпочався Архиєрейською Божественною Літургією, яку очолив владика Гліб (Лончина) у співслужінні зі священиками. Відкриваючи Собор, єпископ привітав усіх присутніх із цією історичною подією, уділив архиєрейське благословення та виголосив вступне слово, в якому розкрив суть теми Собору. Модератором заходу був о. Микола Матвіївський.

Під час Собору були виголошені такі доповіді: «Прикмети, які повинні позначати роботу нашого Єпархіального собору» (о. Андрій Хома), «Місія УГКЦ у Великобританії – де ми тепер?» (о. Яків Сіменз), «Управління дарами» (о. Микола Матвіївський), «Боже Слово і Катехизація» (с. Бернадета Ярославцева) та «Служіння: мирян, чернече і духовне» (Лідія Саламашек). Після кожної доповіді відбувалися жваві дискусії учасників, під час яких була представлена дійсність різних парафіяльних спільнот у Сполученому Королівстві, висловлені пропозиції і побажання на майбутнє щодо пожвавлення та покращення парафіяльного життя.

Учасники Собору мали можливість переглянути фільм «Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом», який опрацювала робоча група із впровадження Стратегії розвитку УГКЦ 2020, та почути інформацію про стан парафіяльного життя, духовне життя парафіян, їхні думки та пропозиції на підставі анкет, які в підготовці до Собору були попередньо розповсюджені у парафіях.

Після підбиття підсумків владика Гліб заохотив до подальшої праці, а також повідомив про те, що інтер’єр катедрального храму планується доповнити іконами святих.