Єпархіяльний Собор Едмонтонської Єпархії

Української Греко-Католицької Церкви 2014-го Року

Єпархіяльний Собор Едмонтонської Єпархії Української Греко-Католицької Церкви відбувся 23-24-го травня 2014 року в парафіяльному залі катедри Св. Йосафата в Едмонтоні. Тема собору – “Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом". Ця тема відображає низку ініціатив, які здійнюються з благословення Священного Синоду Української Греко-Католицької Церкви з метою сприяння розвитку парафіяльної громади як місця, що дарує вірним справжній досвід Господа Ісуса Христа.

Програма “Жива парафія” зосереджується на шістьох темах, які заторкують різні аспекти парафіяльного життя. Вона заохочує парафії плекати, розвивати і продовжувати працю над шістьма дороговказами, які допомагають оцінювати стан парафіяльного життя. Отже, під час цьогорічного єпархіяльного собору, який зосереджувався довкола шістьох стовпів програми “Жива парафія” учасники слухали шість презентацій шістьох різних доповідачів.

Собор був скликаний та очолений преосвященним владикою Давидом (Мотюком), єпископом Едмонтонської єпархії. На собор були запрошені  представники єпархіяльного духовенства та по два делегати з кожної парафії, або дільниці. Разом у соборі взяли участь близько 125 делегатів.

Розпочався собор вечерею 23-го травня, після якої вл. Давид відкрив його молитвою та привітальним словом до його учасників. Після привітання владики, було виголошено дві презентації. о.Данило Куць, Єпархіяльний Координатор Програми “Жива парафія” говорив про програму в загальному та представив нарис її першого стовпа - Божого Слова та Катехизації. Опісля з доповіддю виступив о.Петро Бабей, голова Єпархіяльної Літургійної Комісії. о.Бабей поділився з учасниками роздумами про другу складову програми – Літургію та Молитву. Перша частина собору закінчилася прийняттям під час якого делегати мали нагоду поговорити один з одним та з доповідачами.

Собор продовжив свою роботу ранком 24-ого травня. Після молитви під проводом о.Юліяна Білого, п.Бернадет Мандрусяк – активна мирянка єпархії, виголосила доповідь про третій стовп програми - Служіння Ближньому (диаконіа). Опісля Михайло Бумбак, семінарист Едмонтонської єпархії, представив тему про Провід і Управління Дарами – зосереджуючи увагу над тим яким чином вірні мають ділитися своїми дарами з іншими. Після короткої перерви п.Вірджінія Шарек, колишня голова департаменту екуменічних справ едмонтонської єпархії розповіла учасникам про Сопричастя та Єдність і підсумувала сучасні виклики у взаємовідносинах між християнами.  Завершальну доповідь цього дня мав о.Стефан Войціховський, канцлер Едмонтонської єпархії в якій він представив моменти останньої складової програми, а саме важливості Місійного Духа.

Після смачного обіду прийшов час делегатам мати слово. Для кожного стола з 8-10 делегатів було призначено одну з шести тем, яку вони мали обговорювати між собою. Делегати мали нагоду розповісти як виконується кожний аспект програми в їхніх парафіях. Іншими словами, вони визначали вже  існуючі добрі парафіяльні практики та дискутували як можна їх покращити. Під час обговорення делегати також пропонували нові ініціативи, які б на їхню думку могли б стати невід’ємною частиною парафіяльної діяльності. В часі дискусій делегати в основному зосереджувались на позивних моментах і практиках і намагались не критикували ту чи іншу парафію. Після дискусії один делегат від кожного стола презентував усім учасникам ідеї, пропозиції, та практики, які обговорювались у їхній групі.

Єпархіяльний собор Едмонтонської єпархії 2014-го року завершився  спільним прочитанням молитви  “Жива парафія” та участю делегатів у Божественній Літургії в катедрі Св. Йосафата, під час якої вони подякували Богові за успішне проведення собору.