Пошук по сайту

Постанови Єпархіальних Соборів

Увага

Ви маєте змогу подати свої пропозиції на Патріарший Собор 2015 року на тему:

"Жива парафія - місце зустрічі з живим Христом"

для цього необхідно надіслати листа за адресою: sobor2015@ukr.net

13 грудня 2014 року Божого у смт Покотилівка, що поблизу Харкова, при василіанському монастирі відбувся Собор Харківського екзархату «Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом». У Соборі взяли участь духовенство та миряни з усіх парафій екзархату.

 

Праця розпочалася Архиєрейською Божественною Літургією, яку очолив владика Василь (Тучапець), Екзарх Харківський, у храмі Покрови Пресвятої Богородиці у смт Покотилівка. У своїй проповіді владика закликав кожного трудитися над розвитком наших парафій, щоб вони дійсно могли бути в повному розумінні того слова – «живими», діяльними, світлом правди, добра та Божої любові, яка сьогодні так необхідна для зміни свідомості нашого суспільства і тих людей, яким ми покликані служити. Також єпископ побажав всім Божого благословення і присутності Святого Духа.

Відкриваючи Собор, Екзарх коротко, послідовно та систематично охарактеризував пріоритетні напрямки розвитку «живої парафії», а тоді зупинився на першому з них. У своїй першій доповіді єпископ говорив про важливість знання Біблії у служінні священика та мирянина, про важливість проповідування, дав поради, як пожвавити парафіяльне життя через створення біблійних гуртків, які б дали можливість розкрити більше Слово Боже та пізнати Святе Письмо, розкрив поняття керигми та ключових аспектів проповіді на основі документу Папи Франциска «Радість Євангелія».

У наступній доповіді «Катехитичне навчання як одна з головних, визначальних та пріоритетних умов розвитку живої парафії» с. Марія Шершень зі Згромадження сестер святого Йосипа ОПДМ закликала подолати всякі стереотипи релігійності та через катехитичне навчання в парафіях створити «живу» духовність, яка би стала визначальним фундаментом у побудові християнської свідомості, буття та ідентичності у цілій Христовій Церкві. Монахиня поділилася особистим досвідом, розкривши критерії за якими повинен жити правдивий катехит для того, щоб, за словами Папи Франциска, «ми могли бути катехитами, а не працювати ними», щоб цілком і повністю сповняти життєву місію Церкви, до якої нас покликав сам Господь Бог. Сестра наголосила також на важливості в парафіях організації дитячих Божественних Літургій, де б діти самі безпосередньо могли брати активну та живу участь у богослужінні.

Наступний доповідач, отець Олександр Дядя,  у своїй доповіді «Медичне капеланство у контексті соціального служіння в живій парафії» поділився своїм капеланським досвідом з усіма учасника Собору. Зокрема, священик розповів про діяльність створеного ним Консультаційно-просвітницького центру для роботи з алкозалежними та співзалежними особами, що діє у м. Суми. Також відзначив, зважаючи на сучасну ситуацію, військові дії, які ведуться у східних областях України, на важливість надання Церквою кваліфікованої та фахової психологічної допомоги пораненим, родинам загиблих солдатів та особам, які постраждали від наслідків повноцінної війни.

Отець Ігор Табака у доповіді «Військове капеланство у контексті соціального служіння в живій парафії»  розповів про ключові принципи та способи військового капеланського служіння в мирний, воєнний та поствоєнний час. «Ми повинні зробити все для того, щоб забезпечити духовні потреби наших вояків у цей важкий час для кожного з нас», - зауважив священик на завершення доповіді.

Отець Сергій Коваль у доповіді «БФ «Карітас»: соціальна допомога біженцям як один зі способів сучасної місії Церкви» охарактеризував створення та діяльність Фонду у межах Харківського екзархату.

Після кожної доповіді були тривалі дискусії, священики та вірні давали свої пропозиції, як оживити парафіяльне життя, ділилися досвідом. Опісля всі учасники почали роботу в чотирьох групах, під час якої кожен мав можливість внести свої пропозиції для оживлення парафіяльного життя. Підсумки роботи в групах були озвучені у формі пропозицій керівниками груп.

Закінчив свою роботу Собор Молебнем до Пресвятої Богородиці.

о. Максим Кролевський, секретар Собору

За матеріалами оф. сайту УГКЦ