В Паризькій єпархії відбувся Собор «Жива парафія – місце зустрічі з Живим Христом»

29 січня – 1 лютого 2015 в монастирі в Шевтоні (Бельгія) відбувся собор єпархії святого Володимира Великого. В соборі взяли участь близько 50 осіб – була представлена майже кожна парафія єпархії – священики, монахи і монахині, а також миряни. Очолював роботу собору єпископ владика Борис Ґудзяк, модераторами були о. Юрій Щурко (Німеччина), о. Андрій Чировський (США).

Праця над кожним пунктом концепції «Живої парафії» була організована у три етапи: 1) біблійне підґрунтя певного аспекту парафії о. Юрія Щурка та ділення практичним досвідом від о. Андрія Чировського, 2) праця в групах – обговорення та висловлювання пропозицій, 3) представлення результатів праці у групах для усього собору з метою вироблення резолюції під проводом вл. Бориса Ґудзяка.

В обговореннях багато уваги було присвячено питанню нинішніх обставин життя і діяльності в єпархії: потреба богослужінь (а також катехизації) на різних мовах – французькій, голландській, англійській, італійській, німецькій, а не лише українській;  проблеми асиміляцій, стосунки на парафії між вірними, що належать до різних міграційних хвиль, виклики перед душпастирями в умовах розпорошеності вірних, катехизація та популяризація читання Святого Письма, функціонування в умовах секуляризованого суспільства, тощо.

Невід’ємною складовою собору була молитва – щоденна Вечірня, Утреня та Літургія. Важливими аспектами собору були комунікація, спілкування, взаємопізнання, постійна присутність та доступність єпископа.