11 травня 2014 року, в приміщенні Народного Дому с. Кавське відбувся парафіяльний собор на тему «Парафія – місце живої зустрічі з Христом», який мав на меті донести до громади села рішення та пропозиції одноіменного Єпархіального собору, що відбувся нещодавно у м. Стрию.

Розпочався собор із молебню до Богородиці, спів якого попровадили семінаристи Львівської духовної семінарії Святого Духа. Вони ж виступали в ролі модераторів груп.

Після привітань всіх учасників та гостей о. Олег Кобель, адміністратор парафії Преподобної Параскеви Тарнавської с. Кавське, виголосив першу доповідь «Перспективи розвитку парафії Прп. Параскеви в контексті пастирського листа до вірних УГКЦ блаженнішого Святослава про живу парафію».

Із другою доповіддю виступив п. Петро Маковський, співорганізатор цього собору, який був доповідачем єпархіального собору на тему харитативного служіння на парафії. Будучи активним громадським діячем на Стрийщині, він працює в керівних структурах кредитної спілки «Вигода» і БФ «Фонд громад “Рідня». Його доповідь «Резолюції та рішення Єпархіального собору «Парафія – місце живої зустрічі з Христом» стосувалися більше харитативного служіння і пропозицій щодо його пожвавлення на рівні кожної християнської спільноти.

Третю доповідь «Місія та роль мирян в Церкві згідно документів та рішень синодів УГКЦ» виголосив брат Тарас Баран, семінарист шостого курсу Львівської духовної семінарії Святого Духа і парафіянин парафії прп. Параскеви с. Кавське.

Роботу БФ «Фонд громад «Рідня» у своїй доповіді, яка ілюструвалася слайдами, висвітлила п. Оксана Шмілик, директор цього фонду.

Після короткої перерви на чай, розпочалися зустрічі в групах. П′ять груп по 8 чоловік в кожній працювали методом «перехресних груп», що давало можливість висловитися практично кожному і дати свої пропозиції та оцінки щодо таких питань: «Пропозиції для міжконфесійного діалогу на парафії», «Ідеї щодо проектів, які б впливали на покращення якості життя громади і до яких може долучатися парафіяльна громада», «Функції та роль батьківського комітету на парафії», «Ваше розуміння благочинності, добродійності у нашій громаді», «Нові проекти громади, необхідні для впровадження на парафії». Обговорення були дуже жваві і формат праці виявився дуже плідним. Напрацювання груп було представлено всім зібраним в залі і взято для подальшого опрацювання, за яке відповідатиме Христина Палюшкевич, учасниця собору. Петро Маковський вміло керував процесом прийняття рішень і наостанок запропонував всім присутнім бліц-опитування із питань, які були приготовані о. Олегом Кобелем та о. дияконом Олегом Бараничем напередодні. Ці питання стосувалися існуючої праці на парафії та майбутніх проектів, що стануть у нагоді для формування пасторального плану парафії. Учасники собору давали свої оцінки по двох напрямках, які вказали на запити та очікування парафіян.

Коли всі питання собору було вичерпано, п. Петро Маковський подарував парафіяльній та сільській бібліотеці по дві цінні книги патріотичного змісту, а кожному учаснику собору «Хартію вільної людини», яку уклали учасники Ініціативної групи «Першого грудня».

Пошук по сайту

Постанови Єпархіальних Соборів

Увага

Ви маєте змогу подати свої пропозиції на Патріарший Собор 2015 року на тему:

"Жива парафія - місце зустрічі з живим Христом"

для цього необхідно надіслати листа за адресою: sobor2015@ukr.net

 На цьому сайті публікуються матеріали Патріарших та Єпархійних/Екзархальних соборів Української Греко-Католицької Церкви (декрети про скликання соборів, тексти доповідей, резолюції, а також соборові світлини).

JoomlaShine and this site is not affiliated with or endorsed by The Joomla! Project™. Any products and services provided through this site are not supported or warrantied by The Joomla! Project or Open Source Matters, Inc. Use of the Joomla!® name, symbol, logo and related trademarks is permitted under a limited license granted by Open Source Matters, Inc.