Нью-Вестмінстерська єпархія УГКЦ провела свій Собор

13-15 листопада 2014 р. в м. Ванкувері (Британська Колумбія, Канада) відбувся собор Нью-Вестмінстерської єпархії УГКЦ. Священики, монахи, монахині, та миряни єпархії зібралися під проводом владики Кена (Новаківського), Єпарха Нью-Вестмінстерського, та за координуванням голови Собору о. Андрія Чорненького для того, щоб упродовж трьох днів спільно молитися і відповісти на заклик Блаженнішого Святослава, готуючись до Патріаршого Собору УГКЦ «Жива парафія − місце зустрічі з живим Христом», котрий відбудеться у 2015 році.

На Собор так само прибули Митрополит Лаврентій (Гуцуляк), Архиєпископ Вінніпезький, та інші гості з-поза меж єпархії. 

Доповідачами були о. Андрій Онуферко, професор Інституту митр. Андрея Шептицького в Оттаві, та д-р Крістіна Гентель-Фрейзер, професор Університету Вікторії. Серцевиною Собору стали жваві дискусії в групах та спільне обговорення шести елементів Стратегії УГКЦ: Божого Слова, таїнств і молитви, дияконії, лідерства, єдності та місійного духу Церкви. Беручи до уваги реалії саме своєї єпархії, делегати Собору напрацювали пропозиції, які будуть передані для розгляду в підготовці до Патріаршого Собору УГКЦ у 2015 році. Згадані пропозиції будуть так само використовуватися як дороговказ для подальшої праці в парафіях, де парохи разом із вірними шукатимуть практичних способів для їхнього застосування.

На завершення було продемонстровано відео про Небесну сотню, подій, що відбувалися в Україні від листопада 2013 до лютого 2014 року. Вірні єпархії мали нагоду побачити елементи живої парафії на практиці в самоорганізації та взаємній підтримці людей, які ціною власного життя відстоювали свою гідність та основні права людини.

Учасники Собору верталися додому зворушені і водночас натхненні до активної праці для спільного зростання своєї Церкви. Згодом буде обрано декілька осіб, які представлятимуть Нью-Вестмінстерську єпархію на Патріаршому Соборі в Україні.

 

СОБОРОВІ УХВАЛИ

Ми, делегати Собору Нью-Вестмінстерської єпархії УГКЦ, скликані під проводом нашого архиєрея Преосвященного Кена (Новаківського) 13-15 листопада 2014 р.Б.,

 

З огляду на те, що Слово Боже є ключовим елементом нашого стосунку з Богом, і для того, щоб поглибити наше розуміння Святого Письма, ухвалюємо:

1. В нашому особистому і родинному житті, виділяти час для щоденного читання Біблії

2. У наших парафіях, проводити біблійні та катехитичні програми для дітей, молоді і дорослих

3. У нашій єпархії, подбати про наявність різноманітних програм для парафіяльного вжитку 

 

З огляду на те, що багатство нашого літургійного життя потребує віднови і гідного пояснення, ухвалюємо:

1. В нашому особистому і родинному житті, подавати добрий приклад через активну участь в літургійному житті парафії

2. У наших парафіях, запровадити більше Богослужінь та пояснювати їхнє значення для вірних 

3. У нашій єпархії, подбати про наявність необхідних літургійних ресурсів та допомагати парафіям 

 

З огляду на те, що літургійна молитва і вираження віри природньо виливаються у служіння ближньому, ухвалюємо:

1. В нашому особистому і родинному житті, розпізнавати потреби ближнього і реагувати на них

2. У наших парафіях, краще ознайомлюватися з потребами парафіяльної спільноти та ширшої громадськості

3. У нашій єпархії, допомагати парафіям в їхніх програмах служіння і надалі інформувати про потреби світової спільноти

 

З огляду на те, що лідерство/провід є служінням для Бога та спільноти, відповідно до особистих дарів й талантів кожної людини, ухвалюємо:

1. В нашому особистому і родинному житті, з охотою брати на себе лідерство/провід, коли виникає така потреба

2. У наших парафіях, створювати нагоди та заохочувати вірних розвивати своє духовне лідерство в служінні для християнської спільноти 

3. У нашій єпархії, запропонувати формаційні програми, які б заохочували лідерство у служінні

 

З огляду на те, що єдність відображає життя Пресвятої Трійці, ухвалюємо:

1. В нашому особистому і родинному житті, бути свідомими людської різноманітності та знаходити в ній творчий потенціал

2. У наших парафіях, створювати нагоди для розвитку взаємин і спілкування, налагодити зв'язок з тими особами, які не регулярно відвідують парафію 

3. У нашій єпархії, координувати міжпарафіяльні заходи, прощі, реколекції, тощо; створити офіс для зв'язку з громадою, щоб інформувати про богослужіння та заходи на різних парафіях; а також налагодити взаємини з іншими церквами

 

З огляду на те, що ми покликані проповідувати Добру Новину тим, які ще її не чули, та євангелізувати тих, котрі відпали, ухвалюємо:

1. В нашому особистому і родинному житті, виявляти нашу віру всіма аспектами нашого життя

2. У наших парафіях, створювати програми, які б заохочували інших приходити, та бути гостинними до них

3. У нашій єпархії, забезпечити такий провід і керівництво, які б вчинили нашу присутність в Британській Колумбії помітнішою та привабливою для всіх

 

Анна Вишневська,
Секретар собору
Нью-Вестмінстерської єпархії УГКЦ
 

Пошук по сайту

Постанови Єпархіальних Соборів

Увага

Ви маєте змогу подати свої пропозиції на Патріарший Собор 2015 року на тему:

"Жива парафія - місце зустрічі з живим Христом"

для цього необхідно надіслати листа за адресою: sobor2015@ukr.net

 На цьому сайті публікуються матеріали Патріарших та Єпархійних/Екзархальних соборів Української Греко-Католицької Церкви (декрети про скликання соборів, тексти доповідей, резолюції, а також соборові світлини).

JoomlaShine and this site is not affiliated with or endorsed by The Joomla! Project™. Any products and services provided through this site are not supported or warrantied by The Joomla! Project or Open Source Matters, Inc. Use of the Joomla!® name, symbol, logo and related trademarks is permitted under a limited license granted by Open Source Matters, Inc.