Собор УГКЦ в місті Уніао да Віторіа, Бразилія_2014

16 грудня 2014 року в місті Уніао да Віторіа, Бразилія, відбувся другий регіональний Собор Митрополії Святого Івана Христителя скликаний з метою приготовитись до загального Собору УГКЦ в місті Івано-Франкінвск, Україна, з 25 до 27 серпня 2015 року, темою якого є «Жива парафія: місце зустрічі з живим Христом».

Високопреосвященний Владика Володимир (Ковбич) скликав Собор у двох регіонах з метою уможливити мирянам взяти в ньому участі. Перший регіональний собор відбувся 2 грудня 2014 р. в місті Куритиба, а другий в місті Уніао да Віторіа, 16 грудня 2014 р.

Здійснено насамперед підготовчий етап, в якому взяли участі віруючі кожної парафії та її філіалів. У кожній громаді люди зібралися, щоб відповісти на подані їм питання і подали пропозиції для кращої діяльності парафії. З їхньої праці зроблено підсумок на рівні кожної парафії, а потім - Митрополичого канцлера.

Відкрито Собор Архієрейською Божественною Літургією, яку очолював Високопреосвященний Владика Володимир (Ковбич) у співслужінні одинадцяти священиків. На проповіді Владика наголосив на місійний вимір парафіяльної громади і всієї Христової Церкви у світлі Апостольського заклику Святішого Отця Франциска «Радість Євангелії». Пленарні засідання розпочали доповідями Владики Митрополита і Протосинкела Всеч. о. Едісона Луіса Боіка. Після обідньої перерви учасники вислухали отця Канцлера, який виступив з викладом підсумку праці здійсненої у сімох парафіях. Відтак відбулася праця у групах і закінчено пленарним засіданням з викладом пропозицій кожної робочої групи, вільними виступами та заключними словами. Загальне число учасників з сімох скликаних парафій було на далеко понад сподівання організаторів - всіх разом 127, з яких 11 священиків, 10 сестер різних Згромаджень. Зосереджували особливу увагу на дітей і молодь, на сім’ю і заангажованість віруючих у житті Церкви.

Як і в Куритибі, цей регіональний Собор відбувся в дусі справжньої єдності у Христі. Священики і богопосвячені разом з мирянами пильно шукали шляху подолання сучасних викликів і здійснення живої парафії – на зразок першої християнської спільноти.