Собор «Жива парафія – місце зустрічі з Живим Христом» 2014

2 грудня 2014 року в місті Куритиба, Бразилія, відбувся Собор нової Митрополії Святого Івана Христителя. Його скликано з метою приготовитись до загального Собору УГКЦ, який відбудеться з 25 до 27 серпня 2015 року в місті Івано-Франкінвск, Україна, темою якого є «Жива парафія: місце зустрічі з живим Христом».

З метою уможливити мирянам взяти участі в Соборі, заплановано здійснити його в день суботи. Але виявилось, що в цьому випадку священнослужителі не зможуть взяти участі з причини їхніх душпастирських обов’язків. Тому Високопреосвященний Владика Володимир (Ковбич) скликав Собор на інший день, вівторок, 2 грудня 2014 р. Також вирішено здійснити Собор у двох регіонах: перший в місті Куритиба, а другий в місті Уніао да Віторіа (16 грудня 2014 р.).

З огляду на соборну тему, заплановано підготовчий етап, в якому взяли участі віруючі кожної парафії та її філіалів. У кожній громаді люди зібралися, щоб відповісти на подані їм питання і подали пропозиції для кращої діяльності парафії. З їхньої праці зроблено підсумок на рівні кожної парафії, а потім - Митрополичого канцлера.

Собор розпочато Архієрейською Божественною Літургією, яку очолював Високопреосвященний Владика Володимир (Ковбич) у співслужінні чотирнадцяти священиків. Після вступних доповідей Владики Митрополита і Протосинкела Всеч. о. Едісона Луіса Боіка, отець Канцлер виступив з викладом підсумку праці здійсненої у вісьмох парафіях. Після перерви на обід відбулася праця у групах і закінчено пленарним засіданням. Загальне число учасників з вісьмох скликаних парафій перевищило сподівання організаторів. Було всіх разом 118, з яких 17 священиків, дев’ять сестер різних Згромаджень та багато членів мирянського Іституту Катехиток Серця Ісусового.

Регіональний Митрополичий Собор відбувся в дусі справжньої єдності у Христі та заангажованості священнослужителів і богопосвячених разом з мирянами у пошуках шляху до здійснення живої парафії – місця зустрічі з живим Христом.